Please return following links to the footer:
Designed by Domain Name Registrar, thanks to: Buy Domperidone , Buy Motilium and SJThemes.com
Duyurular | Esin Özer Bakır

Duyurular

SOSYAL BECERİ GRUP ÇALIŞMALARI

Anne Babalar ve Okul Rehber Öğretmenlerinin Dikkatine,  

Son yıllarda teknolojik aletlerin aşırı kullanımı, stresli şehir yaşamı, anne babaların bazı çocuk yetiştirme tutumları ve kendi ruhsal durumları nedeniyle; çocuklarda görülen sosyal uyum bozuklukları, toplumsal alanlarda uygun davranmada güçlük, okulda/çevrede arkadaş ilişkilerinde zarar verici ya da çekingen tutumlar; öfkeyi kontrol etmede güçlük ve öfke patlamaları gibi durumlarda artış gözlemlenmiştir. Bireysel Terapilerin yanı sıra Grup Terapileri; grup içerisinde uygun davranma, sıra bekleme, grupta duyguların kabulü ve başa çıkma yöntemlerinin uygulamalı olarak canlandırılması gibi birçok kazanımı içerdiğinden çocuk terapilerinde sık başvurulan yöntemler arasındadır. Merkezimizde 6 haftalık bir “Sosyal Beceri, Uyum ve Öfke Kontrolü Kazanma Grup Çalışması”  programlanmıştır. İlk etapta 5 -7  yaş aralığındaki çocuklardan oluşan bir grup oluşturulacaktır, sonrasında 8 – 10 yaş arası olmak üzere ihtiyaç doğrultusunda yeni gruplar açılacaktır.   İletişim:  0212 660 71 61  /  0530 423 45 15 Oturum Ücretleri: 50 TL

 

EBEVEYN WORKSHOPLARIMIZ BAŞLADI!

“Olumlu Ebeveynlik Becerileri” kazandırmak, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla başlattığımız çalışmamızda bu hafta anne ve babalarla buluştuk. Anne babalar çocuklarını yetiştirme tutumları hakkında farkındalık sahibi oldular ve çocuklarını işbirliğine yatkın hale getirmek için gerekli olan ipuçlarını öğrendiler. Unutmayın mükemmel insan kavramı olmadığı gibi mükemmel ebeveynlik diye bir kavramda yoktur. Ancak ne yaptığınızı bilerek hareket etmek doğru sonuca ulaşmada size  yardımcı olacaktır. Bilinçli anne baba olmanıza katkı sağlamak adına sizi de workshoplarımıza bekleriz.

IMG_20161214_114504 (2)            20161214_120004

 

 

10.05.2014 Cumartesi günü Yeşilköy’de bulunan Aydınlık Çocuk Evi Anaokulu’nda anne babalara yönelik “Aile İçi İletişim” konulu seminerimizi gerçekleştirdik. Seminerimiz, anne babalarin interaktif katılımıyla oldukça verimli geçti.

seminer-1 seminer-2 seminer-3

 

 

 

 

 

 

26.04.2014 Cumartesi Günü, Okyanus Koleji Bahçelievler Kampusunde Nalan Öğretmenim Anaokulu velilerine yönelik verdiğimiz seminerde “Aile içi İletişim- Çocukla Ebeveyn Arası İşbirliği Nasıl Sağlanır” konularına değinildi.
kolej-1  kolej-2  kolej-3

Blacks were forced to continue to work the plantations after their emancipation due to the system source hyperlink of sharecropping

Pedagog çocuk gelişimi uzmanı anlamına gelmektedir. Pedagog hizmetleri birçok farklı amacı kapsamaktadır. Genel olarak hizmet verilen kişiler 0-12 yaş grubunda bulunan çocuklar ve ebeveynleridir. Çocuk terapisti olarakta nitelendirilebilecek pedagoglar çocukların gelişimi açısından her türlü konu ve detay ile ilgili bilgi ve yardım alınabilecek kişilerdir. Çocuk pedagogu hastanelerde bulunabildiği gibi aynı zamanda özel merkezlerde de hizmet verebilmektedir. Pedagog hizmeti almak çocukların gelişimi sırasında sıkıntılar yaşamaması açısından önemi bir hizmettir. Çocukların gelişim dönemlerinde yaşanacak sıkıntılar gelecekte çocukların topluma ayrıca davranışlar sergilemesine neden olabilmektedir. Çocuk psikoloğu bu tarz durumların yaşanmasını hem çocuklara yardımcı olarak hemde ailelerine danışmanlık yaparak engellemektedir. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için belirli bir pedagog ücreti bulunmaktadır.

Ücretler dahilinde alınan çocuk gelişim uzmanı hizmetleri birçok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Alınabilecek hizmetlerden ilki hamilelik sırasında ve hamilelik sonrası doğru annelik eğitimidir. Bu eğitimlerde anneler ile terapiler yapılmakta ve doğacak veya yeni doğan bebeklerin bakımında gerekli olacak bütün bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda hamilelik sırasında alınan pedagog hizmetlerinde doğru hamilelik eğitimleri de verilmektedir. Gelişim uzmanları tarafından verilen bir başka hizmet ise çocuklar için üretilen yayınları hazırlamak ve denetimini yapmaktadır. Programlar, dergiler ve kitaplar çocukların psikolojisinde büyük etki göstermektedir. Bu yayınların çocuklara uygun olup olmadığı çocuk pedagog terapisti tarafından hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Bu yayınların hazırlanması için alınan çocuk psikoloğu fiyatı kişisel hizmetlerden daha farklıdır.

Pedagoglar aynı zamanda engelli çocukların eğitimde de görev almaktadır. Normal çocuk gelişiminden daha hassas olan engelli çocukların gelişiminde hatalar yapılmaması ve çocukların kendini kötü hissetmemesi için pedagog merkezine başvurulması önerilmektedir. Engelli çocukların gelişiminde danışmanlık yapacak çocuk gelişim uzmanları aynı zamanda bu çocukların ailelerine de danışmanlık hizmeti vermektedir. Eğitimler de çocuklara nasıl davranılması gerektiği detaylı olarak belirtilerek engelli çocuk gelişimi sırasında aileden kaynaklanan sorunlar yaşanmasını önlemektedir. Daha detaylı bir hizmet olduğu için çocuk pedagog fiyatları engelli çocuklar için talep edildiğinde farklılık göstermekte biraz daha fazla olmaktadır.

Pedagog merkezleri tarafından sunulan bir başka hizmet ise 0-6 yaş aralığında ki çocuklara DENVER II testleridir. Bu testler ile çocukların dil gelişimi, sosyal kişilik, kaba motor ve kişiliksel gelişimleri belirlenmektedir. Bu testler için çocukların gelecekte gerekli olacak temel yetenekleri sınanmaktadır. Sınanan yetenekleri arasında istem dışı öğrenilen temel hareketler, konuşma, ilişki kurma bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklarda bulunabilmesi olağan kişilik bozuklukları DENVER II testleri ile erken tespit edilebilmekte ve bastırılabilmektedir. Bu testler alınan hizmetler arasında çocuk pedagog ücretleri arasında en makul olanıdır. Fiyatları makul olan bu testler aynı zamanda kısa süren işlemlerdir. Aynı zamanda bu testler alınacak hizmette yoğunlaşılacak yönleri belirlemektedir. Her çocuk pedagog hizmetleri arasında yer alan DENVER II testlerine tabii tutulmalı ve yetenek seviyeleri öğrenilmelidir.

Uzman pedagog fiyatları arasında en makuller içerisinde yer alan bir başka hizmet ise evlilik öncesi danışmanlık hizmetidir. Eşlerin birbirine uygun olup olmadığı belirlenen bu hizmet aynı zamanda gelecekte yaşanacak anne babalıkların ne kadar sağlıklı olacağına dair bilgiler edinilmesinide sağlamaktadır. Bu hizmet pedagog randevusu ile verilmektedir. Çocuk gelişim uzmanları özel merkezlerde bulunabildiği gibi hastenelerde de hizmet verebilmektedir. Bu hizmetler arasında yeni doğum yapan annelere yardımcı olmak, belirli bir hastalık ile karşılaşan çocukların hastalıktan psikolojik olarak etkilenmemesini ve hastalığı daha çabuk atlatmasını sağlamak gibi hizmetler bulunmaktadır. Bu tarz durumlarda pedagog fiyatları hastaneler tarafından belirlenmekte ve gerektiğinde ödenmektedir.

Dora Psikoloji Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Adres: Zeytinlik mah. Mor Menekşe sok. Aydınlık Yalı apt. No:9 D:2 Bakırköy

Tel No: 0212 660 71 61

Cep Tel: 0530 423 45 15